bimeyko
Denizden görünüm
Hoş Geldiniz!

Bugün : 5 Aralık 2023 Salı


Genel Kurul Kararları
Nakit Akış Tablosu
Ana Sayfa
Genel Kurul Toplantısı
Yapılan Çalışmalar
Galeri
Yetki Belgesi ve Yönetim Planı
Bimeyko Vaziyet Planı
2004 Yılı Yönetim Planı

Bimeyko Numarataj Bilgileri
Personel Mesai Saatler ve İletişim
Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Telefon Numaraları
E-Posta
Havale Hesapları
Posta adresi
Karayolu Ulaşımı

İşletme Planı
Ortak Alanların Emlak Vergisi
Haberler

Denetim Kurulu Raporu
İnşaat Yasağı
Kütüphane
İmar İzni Alma ve İnşaat Yapımı
Tapu İşlemleri
Kanun No : 5711
Sorulara Cevaplar
BORÇ SORGULAMASI
Ticaret İl Müdürlüğü
İZSU
BTYY Kuruluşu
Mavi Bayrak Çalışmaları
Bimeyko Tarihi
Parsel Sorgulama

Deniz Aracı İlanları
Minibüs Saatleri
Satmak İsteyenler
Almak İsteyenler


Mesaj Oku
Mesaj Yaz
Malik Bilgilerini Gir

 
Değerli Üyelerimiz ,
Bimeyko hakkında ( genel kurul toplantısı , yapılan çalışmalar vs ) sizlere bilgi verebilmemiz için iletişim bilgilerinizin güncel olması gerekiyor. Onun için e-mail ve adresi değişen üyelerimizin yönetime bilgi vermeleri önemle rica olunur.

Sayın Üyeler
Yerleşkemizde üyelerimize kullanım suyu olarak dağıtımını yaptığımız su ile ilgili tasarruf önerilerimiz.
-Evdeki su sarfiyatının yüzde 70'inin tuvalet ve banyoda gerçekleştiğini unutmayın.
-Damlatan musluklarınızı tamir ettirin. Yılda ortalama 6 ton suyun boşa akmasını önleyin.
-Musluklarınızın altında bulunan vanaları bir miktar kısın veya musluk başlıklarınıza perlatör takın. Akan suda yüzde 50 tasarruf sağlayın.
-Sızdıran bir tuvalet rezervuarının günde 700 litreye kadar su sarfiyatına sebep olabileceğini unutmayın.
-Mümkünse tuvalet rezervuarlarınızı daha küçük hacimlilerle değiştirin.
-Banyoda geçirdiğiniz süreyi 1 dakika kısaltın. Yılda ortalama 16 ton suyu kurtarın.
-Duş esnasında sabun kullanırken suyu açık bırakmayın.
-El, yüz yıkarken ya da tıraş olurken musluğu açık bırakmayın. Musluk açık bir şekilde elinizi yıkarsanız suyun 75'ini boşa harcadığınızı unutmayın.
-Çamaşır ve bulaşık makinelerini tam doldurmadan çalıştırmayın.
-Bulaşıklarınızı elde değil makinede yıkayın. Her yıkamada 110 litre suyun boşa harcanmasına engel olun.
-Çamaşırlarınızı elde değil makinede yıkayın. Yılda ortalama 9 ton su tasarrufu sağlayın.
-Sebze ve meyveleri akan suda değil bir kap içerisinde yıkayın.
-Ev tipi arıtma cihazları ürettikleri suyun bir kaç katını harcar. Eğer arıtma kullanıyorsanız çıkış suyunu biriktirerek temizlikte kullanın.
-Sulama yapıyorsanız bunu sabah ya da akşam saatlerinde gerçekleştirin. Buharlaşma kaynaklı kayıpları önleyin. Tarımsal kuraklığa karşı en güçlü yöntemin, damla sulama uygulaması olduğunu unutmayın. Çim ekmeyin. Ruhsatlı veya kaçak havuz yaptırmayın. Su sayaçlarınızı belli aralıklarla kontrol edin. Bozuk su saatinizi yönetime bilgi vererek değiştirin.
-Arabalarınızı akan su ile değil kova ve fırça yardımı ile yıkayın.
-Halıları yıkamak yerine mümkünse silmeyi tercih edin.
-Sokakta gördüğünüz su kaçaklarını yönetime bildirin.
-Tükettiğimiz her bir malzemenin üretiminde su kullanıldığını unutmayın. İsraf edilen her şeyin su kaybına neden olduğunu hatırlayın. Mümkünse yağmur suyunu toplayıp kullanmaya çalışın.
-Tasarruf amacıyla yaptığınız her şeyi alışkanlık haline getirin. Böylece hayat boyu tasarruf edin.
Sayın üyeler tabiki bu önerdiğimiz su tasarruf önerileri ülkemiz ve bimeykomuz için kuraklığa karşı tam çözüm değildir. Özellikle bimeyko için şebeke suyu gelmiş olsa bile ülkemizdeki iklim değişiklikleri ve kuraklık devam ettiği sürece tasarruf daha da önemli hale gelmektedir. Alışkanlık her dönem için geçerlidir. Su hayattır bilinciyle tasarrufa önem verelim .

Değerli Üyelerimiz,
Yerleşkemizde ev ve arsa sahibi olup aidatlarını ödemekten imtina eden, alım-satımlarda yönetime bilgi vermeyen borçlu malikler adına takip açılmaktadır. Avukat, mahkeme, faiz ve dosya masrafı ile karşılaşmak istemeyen üyelerin ödemelerini düzenli bir şekilde yapmaları gerekmektedir. Dosya takibe düştüğü anda yönetim olarak takibi durdurma hakkımız bulunmamaktadır .Bu nedenle aidat ödemelerinin düzenli yapılması zarurettir. Bilgilerinize sunarız.

Değerli Üyelerimiz,
Bilindiği gibi sitemizde atıksu kanalları olmadığı için hepimizin foseptik kuyuları mevcuttur. İZSU bu kuyuların tahliyesi için üyelerimize vidanjör hizmeti vermektedir. Vidanjör hizmeti talep eden üyeler İZSU ile sözleşme imzalamak ve kuyulara giden vasfı değiştirilen suyun tespit edilmesi için, üyenin evine su saati takmak zorunluğu vardır. Sayın üye Bimeyko Toplu Yapı Yönetiminin su saati yerinde kalacaktır. İZSU' dan gelen teknisyene bizim su saatimizi elletmeyin. Bu konuda teknik olarak öncelik yönetimimize müracaat edin. Size gerekli teknik desteği vereceğiz. Ali Kurugöl arkadaşımız yardımcı olacaktır.

Değerli Üyelerimiz,
Bimeykoda faaliyetler ve yapılan iş ve işlemler hakkında sizlere bilgi verebilmemiz için adresi ve iletişim bilgileri değişen üyelerimizin whatsaap, e-mail ve telefonla ( 0 534 383 29 41) yönetime bilgi vermeleri önemle rica olunur. Saygılarımızla


Değerli Üyelerimiz,
Bimeyko Toplu Yapı Yönetimi hukuki sürecini tamamlamış YASAL bir yönetimdir. Bazı üyeler sorumluluk ve yükümlülüklerini yerine getirmediğinden dolayı kendilerine WhatsApp, mail ve mesaj ile ikaz, uyarı ve bilgi verilmesine rağmen, ödeme yapmaktan imtina ettiklerinde haklarında genel kurul kararı ile icra takibi yapmak zorunluluğu hasıl olmaktadır.
Yaptığımız uyarılara uymayan bu kişiler hukuk bürosunun gönderdiği tebligatı aldıktan sonra yönetim kurulu üyelerini ve personelimizi arayarak borçlu olduklarını bilmedikleri iddiası ile dosyanın geri çekilmesini talep etmekle kalmayıp personelimize ağıza alınmayacak şekilde uygunsuz kelimeler ve hakaret içeren sözler sarf etmektedirler.
Üyelerimizin bu çirkin davranışlara son vermesini diliyoruz . Yönetim olarak hem genel kurul kararlarını uygulamak hem de aidatını ödeyen sağ duyulu üyelerin hak ve menfaatlerini korumak ,kollamak bizim insani ve vicdani görevimizdir.
Bizim mütalaa alanımız genel kurullardır. Sorunlar orada çözülür. Hukuk bürosu ile yaptığımız protokol gereği teslim ettiğimiz dosyalar hakkında geri çekme konusunda ricacı olmamız söz konusu değildir.
İCRAYA verilen dosyaların takibi ve çözümü için Av. Soner Akgül ile görüşülmesi gerekmektedir.
Konu bilgi ve değerlemelerinize sunulur. Saygılarımızla,


Değerli Üyelerimiz,
Su kaynaklarının kısıtlı olduğu bölgemizde suyun tasarruflu kullanılmasına özen gösterilmesi gereklidir. Yaptığımız hesaplama neticesinde 2021 yılında 1 m3 su sitemize 5,35 TL mal edilmiştir. Bilgilerinize sunarız.

PLAJ KURALLARI
Ülkemizde yaşanan salgın hastalık nedeniyle Bimeykomuzda nüfus artışına sebep olmuştur. Bu yüzden ortak kullanım alanlarından özellikle sahilimizin kullanımında tüm üyelerimizin maxsimum faydalanabilmesi için talepleriniz doğrultusunda yeni düzenlemelere ihtiyaç olmuştur.
a)Sahilimizdeki ağaçlık alanlardaki gölgelerden fazla üyemizin faydalanması için gölge yerlere halı, kilim, battaniye vb. malzemenin serilmemesi
b)1 Haziran -30 Eylül tarihleri arasında sahile köpek indirilmemesi, (Sabah erken akşam geç saat) gezdirirken tasma takılması, tuvaletinin bir poşetle alınıp çöpe atılması (hepimiz hayvanseveriz)
c)İskelelere büyük- küçük ayakkabı ve terlikle girilmemesi, oturulmaması, yatılmaması ve havlu vs tekstil malzemelerinin bırakılmaması gerekmektedir
ç)İskeleler de balık tutulmaması ,balık tutmak için taş iskelenin kullanılması
d)Bahçe çitlerine zarar vermemesi için havlu ve sandalyelerin belirlenen yerlere bırakılması
e)Kahvaltı ve yemek yeme durumunda piknik masalarının tercih edilmesi
f)Sigara izmaritleri ve çöplerin ortak kullanım alanlarımıza bırakılmaması, çöp kutularına atılması
g)Belirtilen duş saatleri dışında (sabah 09:00 -11:00 öğleden sonra 16:30-19:30) lavabo ve tuvaletlerde saç kumlu ve otlu ayakların ve deniz malzemelerinin yıkanmaması tesisat sorunu çıkmaması için önemlidir.
ğ)Üyelerimizin yüzme alanları içerisinde zıpkınla balık avlaması kesinlikle yasaktır.
h) Sahilimizde ve palmiyeli yol bölgemizde ateş yakmak ( mangal, semaver vs.) çadır kurmak ve kamp yapmak yasaktır
ı) Salgın hastalıklarda mesafe ve temizlik kurallarına uyulması


Değerli Üyelerimiz,
Otoparkımız yarından itibaren açılacaktır. HGS Barkodlarınızı yönetim binasından saat 09.00-12:00 / 13:30-18:30 arası alabilirsiniz. Ayrıca turnikeler faaliyete geçecektir. Üyelerin turnike çiplerini yanında bulundurmaları gerekmektedir. ( Çipi olmayan üyeler yönetimden alabilirler ) 15.03.2021
Otopark Giriş Formu için tıklayınız

Değerli Üyelerimiz,
02.03.2021 tarihinde 3.ci icra dosyamızda sonuçlanmıştır. Kendilerini dokunulmaz sanan, aidatlarını ödemekten imtina eden ve hak mağduriyetine sebep olanlar artık tarihin sayfaları arasına katıldılar. Yargı bundan sonra daha hızlı sonuçlanacaktır. Bu mağduriyete sebep olanların büyük bir kısmı ise mahkeme ve avukat masraflarından kurtulmak için hukukçularımız ile anlaşma yoluna gitmektedirler. Bugüne dek yönetimimize inanan, yanımızda yer alan ve bizlere güvenip destekleyen tüm üyelerimize teşekkür ederiz. " Su akar, yolunu bulur " Saygılarımızla

Sn. Bimeyko Üyeleri,
Sizlere yapmış olduğumuz aidat ödemeleriyle ilgili duyuruları dikkate almayan üyelerimiz hakkında; sorumluluklarını ve yükümlülüklerini yerine getirmedikleri için yapılan yasal başvurular karşısında mahkemelerin vermiş olduğu kararlar aşağıda bulunmaktadır.Saygılarımızla
DUYURU...
Değerli Bimeyko Üyeleri, Aralık 2018 itibarı ile yargı kararları kesinleşmiş olup Türk Mahkemeleri Bimeyko Toplu Yapı Yönetiminin siteyi yönetecek tek yetkili merci olduğunu onaylamış hatta onaylamakla kalmamış birde tasdik etmiştir. Yönetim Kurulu üyeniz olarak taahhütlerini yerine getirmeyen kimin yetkili olduğunu bilmiyoruz biz su paramızı ödüyoruz diyen fırsatçıları son kez ikaz ediyorum. Bu tarihten itibaren kim olursa olsun komşuluk ilişkilerini dostlukları bir kenara bırakarak icra işlemlerine başlanacak.Sağlıcakla kalınız.

Değerli Üyelerimiz,
04.02.2021 tarihinde perşembe günü taş iskele üzerinde köpeğin havlayarak kovalaması sonucunda bir üyemizin çocuğu denize düşmüştür. Köpek sahiplerinin dikkatine ....Lütfen köpeği olan üyelerimiz kontrollü olarak gezdirmesi ve başıboş bırakmamalarını rica ederiz. Son günlerde yürüyüş yapan üyelerimizden yoğun şikayet gelmektedir. Bilgilerinize

Değerli Üyelerimiz , Bimeyko da şuan yaşanan su sıkıntılarının en önemli nedeni, sitemizdeki ev sayımızın normalin üzerinde bir artış göstermesidir. Evlerimizin bahçeli olması nedeniyle, suya olan gereksinim artmaktadır. Mevcut kuyularımızda bu ihtiyacı karşılamakta kuraklık nedeniyle yetersiz kalmaktadır. Son dönemde yaşanan su kesintilerinin giderilmesi için, öncelikle mevcut kuyuların bakımı ve kuyulardaki pompa güçlerinin arttırılması yönünde çalışma içerisindeyiz. Yeni kuyu açma müracaatımız, coronavirüs sebebiyle gecikmeye uğramıştır. Yeni bir kuyu açılması için ilgili kurumlarla çözüm noktasında irtibat halindeyiz. Bu çalışmalarımızı en kısa sürede sonuçlandırmamız için, üyelerimizin biriken aidatlarını ödemesini ve gerekli desteği vermesini önemle rica ederiz. Saygılarımızla

Değerli Üyelerimiz,
Tesisimizdeki duş ve soyunma odaları 3. kişilerin kullanımını engellemek, sadece üyelerin kullanımını sağlamak amacı ile yenilenmiştir. Tuvalet, duş ve soyunma odaları girişine turnike sistemi yapılmıştır. Her aileye 1 adet giriş çipi ( anahtar) BEDELSİZ olarak imza karşılığında verilecektir. Bu tarihlerde anahtarını teslim alamayan üyeler, idari binamızdan teslim alabilirler. Not: 2. bir anahtar talep eden üyemize teslim tutanağı imzalamak üzere 50 TL depozito karşılığı verilecektir.

Değerli Üyelerimiz,
Yıllardan beri üyelerimizin katkılarıyla vermiş olduğumuz mücadele sonucunda yavaş yavaş herşey yoluna girmektedir. Bazı üyeler kabul etmese dahi yasalar önünde Bimeyko Toplu Yapı Yönetimi başarıya ulaşmıştır. İş Bankasındaki kapattırılan hesabımız açılmıştır. Bundan sonraki ödemelerinizi Çandarlı İş Bankası Şubesi 3496-0053641 ve IBAN : TR51 0006 4000 0013 4960 0536 41 hesabımıza da yapabilirsiniz. Yönetime bu mücadele de destek veren tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Değerli Üyelerimiz,
Yerleşkemizdeki bazı kişilerin yaptığı hukuksuzlukların yargı süreci sonucunda son bulması ile yaşanan sıkıntılar giderilmeye başlanmıştır. Yargıtay’ın kararından sonra üyelerimiz taahhütlerini özenle yerine getirmeye başlamışlardır. Az da olsa ortak giderlere katılmaktan imtina eden bazı komşu ve üyelerimiz de bulunmaktadır. Bunlar hakkında da yasal işlemler başlatılmış dosyaları kısım kısım İcra Müdürlüğüne teslim edilmeye başlanılmıştır. Bu süreç sıkıntılı olsa da üye haklarını korumak adına icra ve dava safhalarına sonuna kadar devam edilecektir.
Bimeyko Yerleşkesi’nde bundan böyle huzursuzlukların son bulması, birbirimizin hak ve hukukuna saygılı olmayı, hoşgörü ile birlik ve beraberlik içinde yaşamayı öğrenmeye başlamanın zamanın geldiğini ve hatta geçtiğini düşünüyoruz. Kısır çekişmelerden sakınılarak dost ve dostlukların oluşması için çaba gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz. Hepinize sağlık ve huzurlu bir yaşam dileği ile saygılar sunarız.Bilgilerinize

Değerli Üyelerimiz,
Lütfen çöp konteyner’ın olduğu yerlere klozet, inşaat malzemesi, yatak, ranza atmamanız önemle rica olunur. Bu tür malzemeleri belediyenin çöp kamyonları almıyor. Bilgilerinize

RED KART...
Değerli Üyelerimiz,
Sizlere, sözde yasal olmayan bir yönetime katkıda bulunmayın, onlar yasal değil, faturalar çöpten çıkıyor, her şeye yeniden başlayacağız, yasal bir yönetim kurduk, beyaz sayfa açıyoruz gibi siz üyelerimizin zihinlerini bulandırıp Bimeyko da dört sene ne düzen ne de huzur bıraktılar.Asıl hak sahibi olan sizleri mağdur ederek zararımıza sebep olan bu kişilere karşı açtığımız davamızın Mahkeme kararını tanımayarak Yargıtay kararına da itiraz edenler, Temyiz haklarını da maç doksan dakika diyerek bu daha bitmedi gibi laflarla ve etrafa yaydıkları dedikodu fısıltıları ile huzur bozmaya devam etmişlerdir.Yaptıkları el kol hareketleri ile hakemi aldatmaya ve kandırmaya çalışsalar da hakem bu hareketleri yemedi, yaptıkları bu haksız ve hukuksuz faaliyetlerinden dolayı RED kartını göstererek bu kişilere gereken cevabı verdi... Ve HAKEM düdüğü çaldı, maç bitti...
Bundan böyle Bimeykoda tek ve gerçek yönetim vardır, o da BİMEYKO TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU ' dur.
Yargıtay İlamımız ektedir.
Değerli Üyelerimiz,
Bimeyko sitesinde arsaların ve evlerin değerinde artış olduğu için sizleri telefonla arayarak farklı bilgi verip, arsanızı düşük fiyata almak isteyenler olacaktır. Piyasa araştırması yapmadan gayrimenkulünüzü satmayın. Bilgilerinize


Değerli Üyelerimiz,
Bimeyko Bahçeli İmarlı Müstakil Evler Konut Yapı Kooperatifinin 02.08.2008 tarihinde yapılan malikler toplantısında gündemin 12. maddesinde site yönetiminin oluşturulması için yönetim kuruluna yetki verilmiş ve 2008 yılında yönetim ve denetim kurulları oluşturularak site yönetimi kurulmuştur.
2009 yılında Bimeyko Bahçeli İmarlı Müstakil Evler Konut Yapı Kooperatifi tüm hak yetkilerini Bimeyko Toplu Yapı Yönetimine devrederek Ticaret Sicil Memurluğundan kaydının silinmesi ile tek yetkili olan Bimeyko Toplu Yapı Yönetimi 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu hükümlerine göre siteyi yönetmeye başlamıştır.
Yasanın amir hükümlerine bakıldığında siteler kat mülkiyeti kanunun ilgili hükümlerine göre yönetilir. Kat mülkiyeti hükümleri yetersiz kaldığında ise medeni kanunun hükümlerine bakılır veya genel hükümlere göre ( Borçlar Kanuna) site yönetilebilir denilmektedir. Yasa hükümleri böyle iken 2013 yılında bir takım kişiler sitede işletme kooperatifi kurmuş, sosyal tesisi ve idari binayı cebren işgal ederek kendilerini yönetim ilan etmişlerdir.
Bimeyko Toplu Yapı Yönetimi olarak açmış olduğumuz hukuk davası lehimize sonuçlanmış dava yargıtaya gönderilmiş ve yargıtaydan onanarak gelmiştir. Sitenin hak ve yetkileri Bimeyko Toplu Yapı Yönetimine icra müdürlüğünce teslim edilerek yönetimimiz yasalar önünde tek yetkili olarak kabul görmüştür.
Bu kerre kooperatifi kuran ve binaları cebren işgal eden işletme kooperatifi yöneticileri hakkında savcılık ceza mahkemelerinde kamu davası açmış Gümrük ve Ticaret Bakanlığı da bu işletme kooperatifi yöneticilerinin suç işlediğini ve cezalandırılması gerektiğini beyan ederek davaya taraf olmuştur.
Kendilerine yaptığımız ikaz ve uyarıları dinlemeyen bu arkadaşlar, kooperatifler kanuna muhalefet ve görevi kötüye kullanma suçundan yargılanmaktadır.
Bimeykoda yaşam devam etmektedir. Siteye 7 gün 24 saat su temin edilmektedir. Bazı üyelerimizin ifade ettiği gibi kim yetkili bilemiyoruz dönemi sona ermiştir. Tek yetkili Bimeyko Toplu Yapı Yönetimidir. ( 2008 yılından beri )
Ortak alanların ( sosyal tesis, idari bina, maslak ve depo) emlak vergileri yıllık 40.000 TL olarak ödenmektedir. 2 personel istihdam edilmekte, su patlakları yapılmakta, her türlü bakım onarım( kuyuların elektrik bedelleri ,avukatlık ücreti, kırtasiye vs ) tarafımızdan yapılmaktadır.
Sayın üyeler yapılan bu işlemlerin bir bedeli bulunmaktadır. Bunlar sizlerin su gider katkı payı ve aidatlarınız ile karşılanmaktadır. Eğer burada yaşamın devamını sağlamak istiyorsak sizlerin vecibelerini yerine getirmesi ile var olacağımızın bilinmesi gerekir. Gider katkı paylarınızı aşağıdaki banka hesap numaralarına yatırılmasını talep ederiz. Konu bilgilerinize sunulur.
Saygılarımızla
Havale Hesaplarımız
T.Ziraat Bankası: Şube Kodu :2514 Hesap No :67216608-5001
IBAN Numarası: TR640001002514672166085001
Posta Çeki: 5765391


25.04.2018 tarihi itibariyle sosyal tesisimizin, idari binamızın kapıları çilingir tarafından açtırılarak üyelerimize ait olan mallarımız ve evraklarımız icra müdürünün nezaretinde kayıt altına alınarak Bimeyko Toplu Yapı Yönetimine teslim edilmiştir. Bilgilerinize

Not : Kayıp ve eksik evraklar hakkında ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunularak hukuk yoluna başvurulacaktır.

Değerli Üyelerimiz,
Borç ihtarnamesi çektiğimiz üyelerimizin büyük bir kısmı ödemelerini yapmaktadır. Gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Borçlarını ödemeden imtina eden kişiler hakkında icra takibatımız devam etmektedir.

Sn. Bimeyko Üyeleri
10.09.2015 tarihinde görülen dava neticesinde, Bimeyko yasal yöneticilerine kavuşmuştur. Sitemiz bundan böyle Bimeyko Toplu Yapı Yönetimi tarafından yönetilecektir. Saygılarımızla .
GEREKÇELİ KARAR
MAHKEME KARARI için tıklayınız

S.S. Bimeyko Site İşletme Kooperatifinin haksız ve hukuksuz yapmış olduğu fiillerden dolayı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, İzmir İl Müdürlüğü açılan davaya müdahil olmuşlardır. Bilgilerinize
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI için tıklayınız

Bimeyko sınırları içinde bulunan parsel sahipleri, inşaata başlayacağı zaman Dikili Belediyesinden imarla ilgili işlemlerini tamamladıktan sonra yönetim tarafından su sözleşmesi yapılarak suyu bağlanacaktır. Hukuksuz hiçbir şey yapılmayacaktır.

DİKİLİ TAPU MÜDÜRLÜĞÜ için tıklayınız

Üyelerimizin Dikkatine !
100 metre içinde kalan arsalarla ilgili Dikili Belediyesinden gelen cevap yazısı. Bilgilerinize
DİKİLİ BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ için tıklayınız

Üyelerimizin Dikkatine !
Yollarla ilgili müracaatımız neticesinde Dikili Belediyesinden gelen cevap yazısı. Bilgilerinize
DİKİLİ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ için tıklayınız

30 Mart 2014 tarihi itibarıyla Çandarlı Belediyesi kapanmıştır. Bu nedenle tapusu olan üyelerimiz kendi arsalarının veya evlerinin Emlak Vergisi ödemelerini DİKİLİ BELEDİYESİ’nin 0232. 671 40 20 – 0232. 671 40 56 – 0232.671 29 82 /166-167-168 no’lu telefonunu arayarak vergi borcunu öğrenip Dikili Belediyesinin aşağıdaki hesaplarına ödeme yapabilirler. Belediyenin internet sitesi;
http://www.izmir-dikili.bel.tr
Dikili Belediyesi Posta Çeki: 233234
Halk Bankası IBAN NUMARASI:TR050001200972200007000001

Bimeyko da HUZURU bozmaya , ZARAR vermeye devam edenler. Sn. Bimeyko Üyeleri,
Kendi imkanlarımızla iki adet kuyumuzdan temin ettiğimiz SU ile sitemizdeki yaşamsal ihtiyacımız hepimizin katkılarından karşılanmaktadır. Bazı kişiler bu kuyuların HUKUKSUZ kullanımından dolayı BİMER 'e şikayet edip Yönetim kurulumuz hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.
Gene aynı kişiler su parası topluyorlar diye İZ-SU ' ya şikayette bulunup gerekli cevabı almışlardır. Bu kişiler inatlarından vazgeçmeyerek şimdi de DSİ 'ye Bimeyko da izinsiz su çıkartıp kaçak su satıyorlar diye şikayet edip kuyularımızın kapatılması için ihbarda bulunup hakkımızda soruşturma başlatmışlardır.
BUNLARI TANIYIN, BUNLAR İYİ NİYETLİ DEĞİLLERDİR. Bizler sizlerin hür iradesiyle yönetime seçtiğiniz kişileriz. Buradaki hayatiyetin SU olduğu gerçeğini biliyoruz. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda ADİL ve ADALET'li davranmamız su parası ve aidat ödeyen üyeyle ödemeyen üyeler arasındaki bu tutarsız fikri ortadan kaldırmamız gerektiğinden bu kişilerin şikayetlerine Yönetim Kurulu olarak maruz kalmaktayız. Bimeyko da yaşamlarını aidat ve su parası ödemeden bedava geçiren bu kişiler hukuk önünde hesap vereceklerdir. Saygılarımızla
NOT; DSİ ' den Denetime gelen görevli memurun yanında dolaşan şikayetçileri site sakinlerimizde görmüştür.

Facebook'ta Bimeyko Toplu Yapı Yönetimi grubu sizleri bekliyor. Haberleşin, yorumlarınızı ve güzel anılarınızı paylaşın.Yönlenmek için tıklayın
Sn. Bimeyko Üyeleri
Son zamanlarda sizleri telefonla arayıp arsanızı almak isteyen kişilere itibar etmeyiniz… Bildiğiniz gibi, 11/10/2013 tarihinde teşekkül oluşturarak, ellerinde bir mahkeme kararı yokken, Yönetim binamızı cebren işgal ederek, bina içindeki evrak, belge, envanter ve bilgisayarımıza haksız ve hukuksuz bir şekilde el koyanlar, bina kapı kilitlerini de değiştirerek asıl hak sahibi olan üyelerin ve bizlerin kullanımını engellemişlerdir. Gasp ettikleri bilgisayarımızın içinde sizlerin bilgilerine de ulaşmışlardır. Sizlere tanımadığınız kişilerden gelen telefonlar hep bu haksız ve hukuksuz yapılan işgalin neticesinde gelişmiştir. Bunu yapan kişilerin niyetleri açık seçik bellidir. Bimeykoda, birliği, barışı ve huzur ortamını bozmaktır. Bunu yapan veya yaptıran kişileri iyi tanıyın, bu kişiler iyi niyetli değillerdir. Böyle tanımadığınız gelen telefonlar hakkında bulunduğunuz ilin Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Saygılarımızla
Bimeyko Toplu Yapı Yönetimi

Sn. Bimeyko Üyeleri
2013 yılından beri yaşananları biliyorsunuz…
S.S. Bimeyko site işletme kooperatifi kurucu ve yöneticilerinin haksız ve hukuksuz yaptıkları fiiller karşısında YASAL olarak haklarımızı ve ortak kullanım alanlarımızı korumak için Dikili Adliyesinde görülen davamızın neticesini sizlere,ve kendilerine bildirmesine rağmen hala bundan ders alamayanlar, Bimeykonun menfaatlerini düşündükleri için Toplumun huzurunu, ahlakını, yapısını bozacak şekilde hareket ederek Dikili Sulh Hukuk Mahkemesinin haklarında vermiş olduğu KARARA itiraz etmişlerdir. Kaos ortamını sürdürüp buradan istifade etmek istiyorlar. Bu kişiler iyi niyetli değillerdir. Bunlar Bimeykoda hiçbir iş yapılmasın sular akmasın, arsa değerleri düşsün, tesisimiz çürüsün kullanılamaz hale gelsin diye uğraşıyorlar. S.S. Bimeyko site işletme kooperatifine yanlışlıkla veya bilmeden üye olan Bimeykolular,bitecek CEZA davalarından sonra Bimeykoya verdikleri ZARAR karşısında'da bunlardan müteselsilen sorumlu olacaksınız, bunu bir kez daha hatırlatayım… Saygılarımızla

Değerli Üyelerimiz
Sitemizde oluşabilecek görüntü kirliliklerinin önlenmesi ve çevreye olan hassasiyetin artması için evsel atık ve artıkların toplanmasına veya depolanmasına özgü yerler dışına atanlarla ilgili bilgisi olan kişilerin Çandarlı Zabıta Amirliğine 0 232 673 30 35 nolu telefondan bilgi vermeleri rica olunur. Bimeyko yerleşkemizdeki arsalara inşaat yaptırmak isteyen üyelerimiz imar kanunu gereğince yapı ruhsatı almadan su bağlama işlemi yapılmayacaktır.

Değerli Üyelerimiz
Bir takım gerek sosyal medya, gerekse diğer iletişim alanlarından sizin bizlere yatırmış olduğunuz katkı payları ile ilgili yalan yanlış bir takım yorumlar yapılmaktadır.Biz sizlerden topladığımız katkı payları ile ilgili olarak her ay yaptığımız harcamaları detaylı olarak bilançomuzda sizlerle paylaşmaktayız. Sizler adına bimeykonun geleceği ile ilgili yapmış olduğumuz hukuk mücadelesindeki giderleri burada yaşayan üyelerimizden gönüllü olarak katkı payları dışında vermiş oldukları desteklerle sürdürmekteyiz.Bu konuda sizlerin bizlere ödemiş olduğu katkı payları kullanılmamaktadır.Bilançomuz dışında diğer bimeykodaki faaliyetlerle ilgili olarak yapılan çalışmalarımızı www.bimeyko.info ve sosyal medya üzerinden yayınlamaktayız. Detaylı bilgi almak için bizlerle irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.Saygılarımızla
Değerli Bimeyko Malikleri Ve Konuçta yaşayanlar Bir yıldan uzun süredir emek harcayarak ve Bimeyko Eğitim Sanat Spor Turizm Derneğinin maddi gücüyle Bimeyko Sahilimize 24 Temmuz 2014 günü Mavi Bayrağımızı kazandırdık.İlgili habere Besst-Dersayfasından ulaşabilirsiniz ayrıca Besst-Der hakkındaki şikayetler ve dava sonucu derneğin sitesinden okunabilir. Okumak için tıklayınız.

MEDENİ KANUNA DAİR YASALLIĞIMIZLA İLGİLİ KANUN MADDELERİ AŞAĞIDA ÇIKARTILMIŞTIR.

Kmk 34 madde: kat malikleri gayrimenkul un yönetiminde anlaşamaz veya toplanıp bir yönetici atayamazsa. O gayrimenkulün bulunduğu yerin sulh mahkemesince kat maliklerinin birinin müracaatı üzerine ve mümkünse ve diğerleri de dinlendikten sonra bir yönetici atanır. Bu yönetici ayrıca kat maliklerince atanan yöneticinin yetkilerine sahip ve kat maliklerine karşı sorumlu olur.

Kmk 73 madde : yönetim planında toplu yapı temsilciler kurulu oluşuncaya kadar bu kurulun görevini üstlenmek, yetkilerini kullanmak ve kurulun oluşması için gerekli girişim ve çağrılarda bulunmak üzere bir geçici yönetim kurulması öngörülebilir. Bu taktirde yönetim planında geçici yönetimin nasıl oluşacağına ve ne zamana kadar devam edeceğine ilişkin hükümlere yer verilir ve geçici yönetimin süresi toplu yapı yönetim kurulu oluşuncaya kadardır.

KMK 9 MADDE: KAT MÜLKİYETİNDEN DOĞAN ANLAŞMAZLIKLAR, MEDENİ KANUN VE İLGİLİ DİĞER KANUN HÜKÜMLERİNE GÖRE KARARA BAĞLANIR.

MEDENİ HUKUK

Medeni Hukukta buna PAYLI MÜLKİYET DENİR

Madde 688: paylı mülkiyette birden çok kimse, maddi olarak bölünmüş olmayan bir şeyin tamamına belli paylarla maliktir.

Başka türlü belirlenmedikçe paylar eşit sayılır.

Madde 689: Paydaşlar paylı mülkiyet konusu eşyanın kullanılabilirliğini ve değerinin korunması için ve zorunlu olan yönetim işlerini yapmak ve gerektiğinde mahkemeden buna ilişkin önlemlerin alınmasını istemek.

Eşyayı bir zarar tehlikesinden veya zararın artmasından korumak için derhal alınması gereken önlemleri bütün paydaşlar hesabına almak.

MADDE 690: paydaşlardan her biri olağan yönetim işleri yapmaya, paydaşlar çoğunlukla alacağı kararla olağan yönetim işlerinde yetki ile ilgili farklı düzenlemeler getirebilir.

KONUYU AÇAYIM EMLAK VERGİLERİNİN ÖDENMESİ YOLLARIN YAPILMASI SU KUYULARININ ÇALIŞMASI İÇİN ORTAKLARDAN BİRİ VEYA BİRKAÇI ARAYA GELEREK BU MASRAFLARI YAPABİLİR SONRADA ORTAKLARDAN BUNLARI TALEP EDEBİLİR …

MADDE 691: bu madde özetle : olağan yönetim sınırlarını aşan paylı malın değerinin korunması için gerekli bakım ve onarım işlerinde çoğunluk aranır. Gerekli gördüğü işlerin yapılması için paydaşlar arasından veya dışarıdan kayyım atanabilir.

MADDE 695: yararlanma kullanma ve yönetime ilişkin konularda sonradan paydaş olan veya pay üzerinde ayni hak kazananları bağlaması için TAPU KÜTÜGÜNE şerh edilmesi gerekir.

KOOPERATİF TÜZEL KİŞİLİĞİNİN paylı mülkiyet üzerinde hiçbir yasal hakkı yoktur ve tapuda üzerine kayıtlı bir gayrimenkulü bulunmamaktadır.

SONUÇ: KAT MÜLKİYETİ KANUNUNA VE MEDENİ HUKUKA GÖRE HUKUKSUZLUK SÖZ KONUSU DEGİLDİR AMA HUZURSUZLUK SÖZ KONUSUDUR.SİTE İŞLETME KOOPERATİFİNİN YETKİSİZLİĞİ HAKKINDAKİ KANUN MADDELERİ

Site işletme kooperatifleri mülkiyeti devredilmemiş gayrimenkulleri var ise bunları işletme görevini yüklenebilir , kat malikleri kuruluna katılabilir sahibi olduğu bağımsız bölüm kadar oy hakkı vardır.

Site işletme kooperatifi bir sözleşme veya işletme kooperatifi ortaklar kurulu kararı ile yönetime talip olamaz. Kooperatifin yönetimi üstlenebilmesi için KAT MALİKLERİ KURULUNCA SEÇİLMESİ GEREKİR.

634 sayılı kat mülkiyeti kanunu ve ek 5711 sayılı kanun madde :69 da ortaklar kurulunun 4/5 oranı istemektedir.

Sanayi ve ticaret bakanlığı

1163 sayılı kooperatifler kanununa dair tebliğ

Tebliğ no: 2004/ 1

Resmi gazete tarih: 22/10/2004

Resmi gazete No: 25621

2 cimadde:İşletme kooperatifine dönüşen konut (arsa) yapı kooperatifinin ana sözleşmesi hükümleri kapsamında 634 sayılı kat mülkiyeti kanununa göre yetki verildiğinde site yönetimini üstlenmesi mümkün olabilecektir.

Yani anlaşılacağı üzere hep karşımıza 634 sayılı kat mülkiyeti kanununda istenen KAT MALİKLERİ KURULUNUN 4/5 ORANI ÇIKIYOR..


1163 SAYILI KOOPERATİFLER KANUNUN 86 MADDESİ UYARINCA TEBLİĞ 0LUNUR.

Ticaret bakanlığı benim koyduğum kurallara uyun diyor .

86 maddeye aykırı davranmak görevi kötüye kullanma suçudur. Ve kooperatifler kanunun madde 62 : işledikleri suçlardan dolayı kamu görevlisi gibi yargılanırlar diyor.

SİTE İŞLETME KOPERATİFİNİN ANA SÖZLEŞMESİNDEKİ MADDELER

6-madde: 634 sayılı kat mülkiyeti kanununa göre yetki verildiğinde site yönetimini üstlenir (okuyun)

EVET KAT MÜLKİYETİ KANUNUNA GÖRE YETKİ VERİLİR YANİ 2422 ÜYENİN 4/5 YANİ 1.938 ÜYENİN BİR ARAYA GELEREK KOOPERATİFE YETKİ VERİLMESİ GEREKİR.

2 ci bendi: mülkiyetinde olan ortak ve genel hizmet tesislerini 1163 sayılı kooperatifler kanununa göre işletir. Kiraya verebilir bakım ve onarım yapar.

KOOPERATİFİN MÜLKİYETİNDE BÖYLE BİR EMLAK YOKTUR……

BU NEDENLE KOOPERATİFİN TOPLU YAPIYI YÖNETECEK HUKUKİ BİR DAYANAGI VE YETKİSİ BULUNMAMAKTADIR. YAPMIŞ OLDUKLARI İŞLEMLER YASAL DEGİLDİR.

KOOPERATİFLER GENEL OLARAK VERGİ MÜKELLEFİDİRLER ( NAKLİYE VE TÜKETİM HARİÇ)

SAYGILARIMIZLABimeykodaki sularımız insani amaçlı olup ; ev yapımında, bahçe sulamada, temizlik işlerinde ,duşlarda ve tuvaletlerde kullanılacaktır.

Sayın Arsa ve ev Malikleri lütfen bilgilerinizi yandaki bölmede bulunan Malik Bilgilerini Gir linkine tıklayarak girin. Sağlıklı bir veritabanı oluşturmak zorundayız. Ayrıca bilgilerinizde değişiklik oldukça yeniden girin.

Veritabanımızda 900 maliğimizin e-mail adresi vardır. Kanunen mail adresleri iletişim adresi olarak kullanılabilmektedir. Son genel kurul kararları mail adresi olanlara elektronik ortamda gönderilmiş ve takriben 1.620 TL tasarruf edilmiştir.
Gelişmelerden daha çabuk haberdar olabilmek için mail adreslerinizi lütfen bize bildiriniz. Bu yolla bütçemize de büyük bir katkı sağlayacaksınız.
Mail adreslerinizi malik bilgilerini gir linkini tıklayarak bildirebilirsiniz.


Tarih : 30 Kasım 2023 Perşembe
Ziyaret Sayısı : 84573

*İdare Girişi*